parallax background

Doğalı Bu Ambalaj Tasarımı

Landing Page download ipad mockup
Landing Page [Free Vector]
26.07.16
Kurumsal Poster İlan Tasarım Mockup
Aqro Group
15.07.16
 

Doğal erişte üretimi yapan üretici firma için isim bulunması, kurumsal kimlik ve logo tasarımı yanı sıra, ambalaj tasarımının hazırlanması

Firmanın yaptığı işi iyi ifade edebileceği basit ve anlaşılır bir firma isminin bulunması, sonrasında bu isme uygun olarak logo tasarımının yapılması, kurumsal kimlik yapısının oturtulması ve kurumsal kimlik yapısına uygun olarak tüm erişte çeşitleri için minimalist ve kaliteli bir ambalaj tasarımının hazırlanması en büyük hedefimdi.

 

Fikir Geliştirme

Doğal erişte ile uğraşan bir firma için doğru ismi bulup, logosunu ve ambalaj tasarımını nasıl tasarlamalıyız?

Firma ismi bulmak başlı başına uzun bir süreçtir. Basit ve anlaşılır olması yanı sıra, firmayı doğru bir şekilde ifade etmesi gerekir. Doğru firma ismi bulunmasının ardından isme uygun logo tasarımı, logo tasarımının en iyi şekilde yansıtacak ambalaj tasarımı yanı sıra, tasarlanan ambalajları taşımak için gerekli koli ve çantanın tasarlanması en büyük hedefimdi.

  • Firma için Doğalı bu ismini buldum ve marka tescilini yaptırdım.
  • Doğalı Bu için doğal görünen, basit ve anlaşılır bir logo tasarımı hazırladım.
  • Çok kısa zamanda çabuk ve görülür olması için ambalaj tasarımında flat çizgileri tercih ettim ve her ürün çeşidi için farklı bir renk kombinasyonu belirledim.
  • Paketlerin bir arada taşınabileceği karton koliyi maliyeti fazla etkilemeyecek şekilde basit, uygulanabilir ve ikon kullanımı ile güçlendirilmiş bir tasarım hazırladım.
  • Doğal bir ürünün perakende satışında konulabilmesi için ekolojik bir çanta tasarımı hazırladım.
 
 
 

Belirtmeliyim ki, hem çok kolay hemde çok zor bir proje idi. Bir ürüne isim bulmak her zaman zor bir süreçtir. İşi anlamak, ve satılabilir yapmak uzun bir süreçtir. Ama grafik tasarım olarak en sevdiğim konulardan biri olan ambalaj tasarımı konusu olunca verilen emeğe her zaman değdiğini düşünmüşümdür.