parallax background
 

Umut AVCI Kimdir?

Basit olmak, en zor fikirlerde bile basitlikten şaşmadan, tüm ögeleri bir araya getirirken olabilecek basit şekli vermek. Bunu sadece tasarımlarıma değil hayatımın her noktasına uyguluyorum.

 

Umut AVCI'ya dair
bilinmese de olur bilgi yığını...

1980 yılının mart başlarında başladığı yayın hayatının ilk 6 yılını kişisel çalışmalara harcamış olsa da maalesef beklediği etkileri yaratamadığından yaratım sürecinin toparlamak adına eğitim hayatına yollandı.

İlkti, ortaydı, liseydi filan derken yüksek okusun diye avrupalara yollanan umut avcı, avrupa kıtasının nadide şehri istanbulun avrupa yakasında İstanbul İktisat'ta okumaya başladı. 6 deneme sonunda hala muhasebe dersini veremeyince okumak ve toparlanmak için gönderildiği eğitim hayatının ucundan bırakıp ilk 6 yılının dinamizmine dönebilmek adına grafik ve tasarımla ilgilenmeye başladı.

Çiçek sulamak, fatura yatırmak, yerleri paspaslamak ile geçen staj hayatını bir şekilde atlatan Umut Avcı, ince ince içine girdiği yolun müptelası olmaya başladı.

Bilgi ve birikimini arttırmak için çok okumak kadar çok gezmek lazım diyerek, şehir şehir gezmeye başladı. İstanbul'dan İzmir'e, oradan İstanbul'a, oradan İzmir'e, oradan Eskişehir'e, oradan garip bir şekilde Dubai'ye, tekrar Eskişehir'e, oradan Gaziantep'e, oradan İzmir'e ve son olarak tekrar İstanbul'a varmayı başarmıştır.

Öğrenmek kelimesinin artık yavan gelmesi üzerine öğretmek kelimesinin kapsamlarını inceleme çabasında sonunda bu sayfayı kendine yuva yapmış ve tüm kavramların basit anlatımlarla süslendiği bir galerinin özlemi ile çalışmalarına devam etmektedir.

 

Tasarım ile başlayan çalışma hayatım, yeni fikirler bulup geliştirmek ve farkındalık yaratmak ile devam ediyor.

Umut Avcı kimdir sorusunu cevaplamanın yöntemleri sosyolojik anlamda ele alındığında pek çok farklı cevabı olan ve tek doğru yanıtı olmayan bir sonuca götürecektir. Anahtar statü olarak Umut Avcı, UI konusunda uzmanlaşmış bir UX designer olarak değerlendirilebilir. Öğrenme merakı ve araştırma tutkusu ile arşivcilik kavramını birleştiren Umut Avcı, matbaa çıraklığı sürecini bilgisayarlı tasarım ile ilerletmiş, 3 boyutlu dünyanın güzellikleri ile zenginleştirmiş, mobil dünyanın başlangıcından bu yana projeler geliştirmiş, İstanbu'da yaşayan birisidir.

Yan statü değerlendirmeleri yapıldığında, Umut Avcı, Masalın Babası, Öykünün Kocası, Leyla ile Mecnunun Hastası, dizi ve film meraklısı, salata sevdalısı, sosyal hayatında geveze, iş yaşamında ciddi, sıradanlığı ile farklı, okumanın ve bisiklete binmenin bir hobi değil yaşam biçimi olduğunu düşünen, sosyal hayatı seven kendi gibi biridir denilebilir.

umut-avci-icon_cay
25ÇAY

her gün içerim

umut-avci-icon_web-surf
36SİTE

her gün gezerim

umut-avci-icon_film
4FİLM

her gün izlerim

umut-avci-icon_email
22MAIL

her gün cevaplarım

umut-avci-icon_uyku
5SAAT

her gün uyurum

umut-avci-icon_muzik
80MÜZİK

her gün dinlerim

 
  • Bildiğim Bazı Uygulamalar60%

Illustrator

  • 96%

Indesign

  • 90%

Photoshop

  • 95%

3Ds Max

  • 60%

HTML

  • 80%

CSS

  • 70%