parallax background

Graficv Görsel Özgeçmiş

TSÇV Web Arayüz Tasarımı Slider - umutavci
TSÇV Web Sitesi
12.09.16
Landing Page download ipad mockup
Landing Page [Free Vector]
26.07.16
 

Graficv projesi ile, özgeçmişinizi kolayca hazırlayabileceğiniz ve görsel bir şölene dönüştürebileceğiniz bir sistem geliştirmeye çalıştım.

Güncel bir özgeçmiş hazırlamak tasarımcı olmadığınız zaman zor bir sürece dönüşebilir. Özgeçmişinizi hazır bir şablonda dizmeye çalışırken bir insan kaynakları uzmanının bakış açısı ile değil kişisel artılarınızı gösterecek şekilde dizmeye çalışırsınız. Graficv projesi ile insanların özgeçmişlerini infografik tadında basit ve etkili sunmalarını sağlamaya çalıştım. Üstelik danıştığım ik uzmanlarının cv üzerinde ilk baktıkları verileri daha etkili sunarak iş arayışınızı kolaylaştırmaya çalıştım.

 

Fikir Geliştirme

CV görselleştirmeyi kolaylaştırırken kullanımı kolay ve insan kaynakları uzmanının ihtiyacı olan verileri en kolay şekilde gösterecek bir görsel özgeçmiş nasıl hazırlanmalı?

İnsan kaynakları uzmanları, özgeçmiş incelemesinde öncelikle yaş, cinsiyet, uzmanlık, toplam deneyim ve iletişim bilgilerini görmek isterler. Sonrasında çalışma hayatı ve eğitim hayatı ile ilgili akışı tarihsel süreçte görmek isterler. tüm bilgilere ulaştıktan sonra alakalı özgeçmişler ise sizi diğerlerinden ayıracak teknik bilgiler, teknolojik bilgiler, bilinen diller, alınan sertifikalar, sosyal hayat ve referanslara ulaşmak isterler.

  • Ögeçmiş tasarımınının kullanım kolaylığı açısından mobil bir uygulama gibi tasarlanmasına karar verdim.
  • Öncelikle bakılan kişisel bilgiler alanını en üstte algıyı dağıtmadan olmasına karar verdim.
  • Bir zaman çizgisi oluşturarak üst alanda iş yaşamı, deneyimlere yer verdim, alt alanda eğitim alınan kurumlar, alınan sertifikalara yer verdim.
  • Kişisel bilgiler ve tarihsel çalışma ile eğitim alanının olduğu alan tek bir ekranda gösterilerek özellikle insan kaynakları işi ile uğraşan kişilerin özgeçmiş değerlendirme sürelerini minimum süreye indridim.
  • Ön eleme sonrası görüntülenmesi gereken alanları en alta dizerek cv görünümünde eksik hiçbir detay kalmamasını sağladım.
 

Graficv özgeçmiş oluşturma sihirbazı web yazılım projesi, gerek fikir geliştirme gerek tasarım olarak oluşturma süreci çok keyifli ve eğlenceli bir iş oldu benim açımdan. Hayata geçirmek için oluşturduğum fikirleri çok paylaşmayı sevmesem bile tasarım ve fikir aşamasından sonra 2 sene geçmiş bir projenin canlıya çıkma ihtimalinin azaldığını düşünmekteyim. Yine de bu tarz bir projenin canlıya alınması konusunda destek vermek isteyenlerin benimle iletişime geçmesini isterim.