Marka Olmayı Becerememek – HP Laptop Neden Alınmaz Kılavuzu

Travelers Dizi İnceleme ve Yorumlama Kapak | Umut Avcı
Travelers Dizi İnceleme
29.10.16
Tamamını göster
HP Laptop Pavilion İnceleme - Rehber www.umutavci.com

HP Laptop Pavilion İnceleme - Rehber

 

Laptop almaya karar verdiğinizde hp laptop incelemeler sizi yanıltmasın, HP Laptop müşteri ilişkileri yönetiminde sınıfta kalıyor. Yazımı biraz uzun tutacağım bu sebeple sıkılmamanız adına ufak bir özet geçmeyi uygun buluyorum. Yazımız markalaşma süreci ile alakalı ama temelde bir noktayı anlatacak, paranız ile rezil olmak istemiyorsanız HP Laptop tercihleriniz içerisinde en sonra bile olmamalı. Tabi burada yazacaklarım benim kişisel deneyimlerimi ve görüşlerimi yansıtacak ama olay nedir olm diyenler ve okumaya vakti olanlar için HP laptop neden alınmaz kılavuzumuza giriş yapalım.

HP Laptop Neden Alınmaz Kılavuzu Başlangıcı

Çok uzak bir tarihten bahsetmiyoruz, yıl 2016 ağustosun 16’sı henüz. Arabamı sattım ve bir grafik tasarımcının tüm ihtiyaçlarını karşılayacak iyi bir laptop almaya karar verdim. Hava fena sıcak, şimdiki gibi karlar altında değil İstanbul. Klima imkanından da faydalanalım diyerek Vatan Bilgisayar içerenköy şubesinden giriş yaptım. Giden bilir karne hediyesi laptoplar bir sırada başlar sonra uzman seviye ve oyuncu seriler şeklinde dizilir laptoplar. Böylece en ucuzdan en pahalıya doğru tüm laptopları inceleyerek bir baştan girip diğer baştan çıkarsınız. Standartlarım belli, i7 işlemci istiyorum ama 6. Nesil olsun. DDR4 ram olsun ama mümkünse 16gb, görüntü kartı için aklımda m960gtx var çünkü test sonuçları çok tatmin edici görünüyor. HDD konusunda 256gb veya 512gb SSD hariç bir laptop almama kararım var. Bide mobil çalışıyorum, geniş monitör sevsem bile taşıma kolaylığı için 15inc almaya kararlıyım. Yani kararım net ve karne hediyesi laptop grubunu atlayıp bu tarz cihazların dizildiği sıraya doğru seri şekilde ilerliyorum. Aklımdaki markalar Lenovo ve MSi ama her markaya eşit mesafedeyim çünkü derdim marka değil iyi bir cihaz almak açıkçası.

Müşteri temsilcisi geldi hali ile, var mı özel bir tercihiniz, yok dedim hali ile. Beklentilerimi anlattım. Mesleğimden ve gereklerinden bahsettim. Mac düşünür müsünüz dedi, dedim keşke ama o kadar param yok. O zaman sizi şu alana alayım dedi. Cihazları anlatmaya başladı. Bide dedi HP laptop var. Çok enteresan ve fazlası ile tatmin edici bir cihazdır. Nedir tatmin eden yanları dedim? Bir kere hdd olarak 128gb SSD yanı sıra 2 TB HDD mevcut, nerede ise tüm kriterlerinize uyuyor ve daha az özelliği olan diğer markalardan 400 TL ucuz. Tamam ama diyorum, HP kasası filan bi plastik duruyor, yok diyor müştem (müşteri temsilcisi) alüminyum kasadır bu alan çok memnun ve bugüne kadar hiç şikayet almadık biz bu cihazda.

Bakınız müşteri satın alma alışkanlıkları üzerine burada daha önce yazdığım bir yazıya referans vermek isterim, yazı yeterince uzun gelmedi ise bir inceleyin. Öneri geliyor, marka beklentim yok ve müştemi arkadaşım yerine koyarak verdiği referansı değerli kabul edip cihazı almaya karar veriyorum. Bu arada almakta olduğum HP Laptop Pavilion W7R26EA modeli cihazın mayıstan beri üretildiğini ve kaç tane sattın ki kaç şikâyet gelecek durumu olduğunu bilmiyorum.

Cihazı kişisel olarak kullanacağım ama firma adına alıyorum çeşitli vergi indirimlerinden faydalanabilmek adına. Bu detay önemli olduğundan paylaşıyorum, niye yazdı kısmına birazdan geleceğiz. Sigorta edelim mi diyor kasada görevli, lan zaten indirimli almışım malım kıymetli yap tabi diyorum. Laptop + sigorta yapıp iyi bir tercih yaptığımı düşünerek ve yeni oyuncağına kavuşmuş bir çocuk edası ile eve koşup cihazı kullanmaya başlıyorum.

HP Laptop Pavilion Gaming W7R26EA - İlk Gün

Bilgisayar açıldı, gerekli programlar kurulmaya başladı. Bir yandan sistem çeşitli alışkanlıklarıma uygun hale getirilmeye başlandı. Program kurulumları ve ayarların ardından yaklaşık 4 saat geçti. Ama bir tuhaflık var, aletin pil %62 seviyesini geçmiyor. Dur lan ilk gün daha denmiyor kalkılıp tekrar Vatan bilgisayara gidiliyor. E bu şarj olmuyor diyorum. Adamlar güler yüzlü ve ilgili. Alıyorlar hemen test edelim sorun varsa değişimi gerçekleştirelim diyorlar. Tamam, bakın diyorum, siz beklemeyin boşuna, bugün gidin yarın gelin diyorlar. İlk günün sonunda elim boş evime geri dönüyorum.

HP Laptop Pavilion Gaming W7R26EA - İkinci Gün

Arıyor Vatan Bilgisayar, haklısınız ürün şarj olmuyor gelin yeni HP laptopunuzu alın diyor. Uçarak gidiyorum. Paketli sıfır HP laptop alınıp eve geliniyor. Kurulumlar, düzenlemeler filan. Bir günlük kayıp önemli değil yav maksat çocuğumuz sağlıklı olsun. Alet %100 şarj seviyesine ulaşıyor, yapması gerekeni yaptığı için içimde bir coşku. Bir gün önceden deneyimliyim HP Support Center uygulamasından pil durumunu test ettireceğim ama açılış ekranı cihaz hakkında bölümü ile geliyor. Ve bu ekrana göre cihaz mayıs ayında açılmış, garantisi aktif edilmiş gözüküyor. Lan daha yeni aldım ben bunu. Alalı 4 saat oldu, hadi dünü ekle, cihaz bana diyor ki saymam bunu bende 4 ay var. Saat geç olmuş, Vatan bilgisayara gidilemiyor. Sinirim zıplamış. Kapatıp cihazı uyuyorum ama uyku tutmuyor resmen. Saat 10:00’da açılacak vatan bilgisayarın önünde sanki sıra varmışçasına 9:00da gidiyorum ve beklemeye başlıyorum. Allahtan hava güzel, gelen elemanlar ile muhabbet edip, sigara filan içiyoruz. Vakit güzelce geçiyor ve teknik servis bölümü açılıyor. Diyorum bu nedir? Alet sıfır, ama deneme amaçlı fabrikada açılıp bakılmış. Asıl olan fatura tarihidir diyorlar. E, dünkü bozuk alet, dünün tarihin almıştı garanti olarak diyorum. Oluyor bazen öyle diyorlar. Tiksindim mevzudan geri vereyim diyorum. Yok artık diyorlar. Peki deyip evime gidiyorum.

HP Laptop Pavilion Gaming W7R26EA - Üçüncü Gün

Tüm programlar yüklenmiş, alet seri çalışıyor, 3ds Max ile denemeler yapıyorum, iyi ama biraz sanki fan sesi fazla mı sanki? Evet, evet fazla. E kesilmiyor bu ses. Yarım saatte %100 seviyesinden pil %10 seviyesine düşüyor. Olm ne oluyor lan, toplanıp gene Vatan’a mı gitsek. Yok lan bunun online destek şeysi vardı deyip bağlantı kuruyorum HP’nin kendi müştemine. Cihazı ne zaman almıştınız diyor. Dün diyorum. O zaman yardımcı olayım ben size diyor. Kendi panelinde tüm driverleri güncel gözüken cihazın aslında BIOS güncellemesi olduğunu farkedip uzaktan yüklüyor. Cihaz baştan başlayacak hali ile, olursa gene yazın diyor. Piki ama bu garanti tarihi konusunu ne yapacağız kapatmadan onu de hele diyorum. Faturanızı bize Fax olarak yollayın diyor. Fax ney lan deyip kapatıyorum görüşmeyi. Yeniden başlıyor cihaz ve bir sorun yok gibi. Neyse ya boş ver, ben işime bakayım diyorum zaten yedi HP laptop 3 günümü deyip yoluma devam ediyorum.

HP Laptop Pavilion Gaming W7R26EA Monitör Işık Sızması - İkinci Ay

Çok işim var, yıl sonu yaklaşıyor ve yeni farkına varan firmalar iş yığmış kafamı kımıldatamıyorum. Ama tasarımcıyım ve HP laptop monitöründe 2 adet ışık sızması mevcut. Normal bir kullanıcı için çok büyük bir olay olmayabilir ama tasarımcıyım ve her geçen gün HP Laptop monitör ışık sızması gözüme git gide daha çok batıyor veya gerçekten büyüyorlar emin değilim. Çalışmak için iş yerindeki bilgisayara güvenilerek Vatan Bilgisayar’a laptopu komple paket olarak geri götürmeye karar veriyorum. E kanun der ki, ilk 6 ay içinde gerçekleşen monitör sorunlarında cihaz sıfırlanıyor. Sıfır cihaz gelince bir şekil farkı verilerek başka markaya geçmek istiyorum çünkü net bir şekilde tiksinmiş durumdayım cihazdan. Vatan müştem haklısınız bu 6 aylık sürece giriyor ama diyor sizin alet şirket adına fatura edilmiş. Kanun bu durumda 30 günlük süreç işletiyor. Ne farkı var diyorum, sonuçta ayıplı mal statüsünde değil mi? Kişisel için evet ama şirket olunca değil, buna HP firması kendi karar verir, biz değişim istediğinizi söyleriz ama değiştirmeme hakkı var diyor. Peki, talebimizi yazıp gönderelim firmaya diyorum. Tarih 11 Aralık 2016.

HP Laptop Pavilion W7R26EA Monitör Işık Sızması – Müştem Görüşmesi

Tarih 19.12.2016, Saat 17:38 HP müşteri hizmetleri 444 0 307 numaralı telefonda müştem ile görüşme metnimiz şu şekilde:

- Cihazınız elimize ulaştı, değiştirme talebini aldık fakat cihazınızın faturasının şirket adına kesilmesi sebebi ile ayıplı mal statüsüne koyamıyoruz bu sebeple değişim talebinizi red ediyoruz.

- Ben cihazı kişisel kartımla aldım ve kişisel olarak kullanıyorum, sadece faturası şirkete kesildi. Kişisel kullanım için süre 6 ay değil mi?

- Kişisel kullanım için evet fakat fatura şirkete kesilmiş.

- Peki, kişisel kullanımda ayıplı mal statüsüne giren bir cihaz, firma için olunca neden girmiyor? Teknik olarak aldığım ürün ayıplı değil mi şimdi?

- Şirket adına aldığınız bir ürünün ayıplı olabilmesi için ilk yıl 4, 2. yıl 6 defa tarafımıza gönderilmiş olması gerekir. Aksi takdirde değişim söz konusu olamaz.

- Tamam da, cihaz zaten 3 aylık cihaz. 10 gündür de zaten sizde. Daha öncesinde cihaz zaten değişim gördü. Ben artık bu cihazı istemiyorum. Bu konuda bana yardımcı olamaz mısınız?

- Biz ekranın siparişini veriyoruz en kısa zamanda tamiri yapıp tarafınıza göndereceğiz cihazı.

- Bu benim istediğim çözüm değil ki…

- Bundan başka bir çözüm sunamıyorum.

- Peki, cihaz ne zaman bana geri gelecek, nedir bunun süreci?

- Kişisel başvurularda süre 20 iş günü olmakla beraber fatura firmaya kesildiği için bu kanuni süreç uygulanmak zorunda değil. Sarkmalar olabilir.

Konuşmanın bazı kısımlarının daha sert bir üslupta gerçekleştiğini belirtmek isterim ama temel çatı bu. Yani elektronik bir ürünü şirket adına fatura ettiğiniz zaman sizi adam yerine bile koymayız diyen bir konuşmanın tam ortasına düştüm. Şimdi birileri diyebilir ki, madem kişisel kullanacaksın, kişisel fatura edeydin hacı. Peki, gelin aynı gün içerisinde HP müştem öncesinde yaşadığım bir başka marka algısı ve müşteri yönetimi örneğini inceleyelim.

iPhone 6s Plus Monitör Işık Sızması – Müştem Görüşmesi

Tarih 19.12.2016 öğlen yemek molası. Daha önce ölü pixel kavramını duymuşum ama HP laptop ile ışık sızması kavramı hayatıma girmiş durumda. Monitörlere daha bir yakından bakar olmuşum. Kullanmakta olduğum telefonumun sağ üst köşesinde bir ışık sızması keşfettim. Ana, bu ney lan derken aklıma Apple firmasının yeni yayınladığı Apple Destek uygulaması geldi. Açtım baktım, 2 sokak yanda servis varmış ve altında randevu al butonu vardı. Tıkladım derdimi anlattım randevu aldım ve yürüyerek adamların yanına gittim. Toplam 5 dakikalık bir sürecin sonunda buyrun dediler. Dedim ben daha hiç görmemiştim, bu nedir yav? Cihazınızı inceleyelim dediler. Bakıyorlar bir yandan sohbet ediyoruz. Yani telefondaki ekran sorunu hayatımı zerre etkilemeyen bir mevzu ama laptop ile ilgili yaşadıklarımı anlatıyorum. O ara birisi geliyor telefonunuzun yedeği var mıydı diyor, var ama neden sordunuz diyorum. Cihazınızı garanti kapsamında değiştireceğiz diyor. Hoppala, ne oluyor lan derken, ne bir kişi faturamı soruyor, ne bir kişi vay efendim bu telefonda şirket hattı ile alınmış yok öyle bir garanti diyor. Getirip gıcır gıcır iphone’u kucağıma bırakıyorlar. Bak abartmıyorum sana, öylesine sorayım dedim telefonum değişti ve hala öğlen yemeği yemek için zamanım var.

Sonuç olarak HP Laptop Pavilion Gaming alınmaz, tavsiye edilmez, bakılmaz

Şimdi bir firma düşünün adı Apple, bana dese kanun var usta, kural var. Bu cihazı bi 10 kere daha getir öyle değiştireyim. Adam haklı olur mu? Bilmem olur mu, ama zaten günlük yarım saatten hesaplasan 10 gidiş 2 gün etmez. Zaten servisi bizim sokaktaymış. Nedir der geçerim. Zaten telefon bir gün bende kalmasa hayatımdan büyük bir eksilme olacağını düşünmüyorum. Bu arada telefonum şirket hattı üstüne yani şirket faturalı olduğunu hatırlatırım.

Şimdi bir başka firma düşünün adı HP, hacı diyor kanun var izan var. Kanun ötesinde bende değerin yok. Keşke kişisel fatura kestirseydin ama şirkete kestirmişsin. Cihazını canımızın istediği sürede tamir ederiz. Eğer vaktin varsa yılın yarısını bizimle geçirsin o zaman değiştirebiliriz bile. Sen bu cihazı ekmek teknesi yapmışsın, dünyanın parasını kaybedersin cihaz bizde iken ama nedir yani. Madem şirkete fatura ettin HP laptopunu, sonuçlarına katlan.

Şimdi bu yazı neyi değiştirir? Ben hala, beni yönlendirecek ve sıkıntımı giderecek kişiyi bilmiyor ve tanımıyorum. Ama şunu biliyorum. Yazıyı anahtar kelime optimizasyonunu HP Laptop kombinasyonlarına göre oluşturdum. Günümüzde hepimiz yeni bir şeyler almadan önce internette araştırıyoruz. Bir kişi bile HP laptop inceleme kelimesi ile bu sayfaya gelse ve vakit ayırıp okusa eminim benim yaşadığım şeyleri yaşamamak adına HP laptop almaktan vazgeçecektir veya geçmeyecektir. Bilmiyorum ve umursamıyorumda ama en azından benim yaşadığım budur bilin istedim.

6 Comments

 1. İsmail KUL dedi ki:

  ÇOK AMA ÇOK HAKLISIN BENDE ALDIM 3D ÇİZİM İÇİN DONUYO HABİRE KİTLENİYOR:

 2. Denizhan dedi ki:

  Allah bunların belasını versin 5000 lira verip aldığım bilgisyar daha garantisi bitmedi her hafta farklı bir sorun yaşıyorum adamlar prototip veriyor galiba anlamadım ilk aldıktan 1 ay sonra bilgisayar 100 dereceyi gördü servisi arayıp yardım istedim açıkcası çok işe yaramadı böyle devam ettim kullanmaya bilgisyar hem evi ısıtıyor hemde oyun da oynatıyor yani sonraki aylarda bilgisyar açılırken fan hatası aldım kendim düzeltmeye çalıştım biraz araştırdıktan sonra kendim birşey yapamıyacağımı öğrendim servise gidip derdimi anlattım serviste ki çalışanlar bilgisayarın fotoğrafını çekip aldılar 1 hafta sonra fanın bozuk olup değiştiği haberini aldım servisten geldikten sonra bilgisyar bu sefer düzeldi dedim hop 5 gün sonra bilgisyari açınca windows durduruldu hatası alıp bilgisayar kendini tekrardan başlatıyordu whatsapp destek hattından yardım istedim yine cok işe yarar şeyler söylemediler bir şekilde hatayı yine kendim düzelttim bu gün yani 12.05.2020 de bilgisayarım yine sorun çıkartmaya başladı daha açılış ekranında o kadar kasıyor ki sanki nasa sunucusunu sırtlamış sakın ama sakın hp laptop almayın kesinlikle tavsiye etmiyorum her zaman ayrı bir sorun farklı bir hata paranız çöpe gitmesin

 3. Emruz dedi ki:

  Benim bildiğim tek şey üretilen tüm markaların cihazları aynı bileşenleri içeriyorlar. Aynı ülkede üretiliyor yani Çin’de. Sorun yaşayıp tüm faturayı bir markanın üzerine yıkmak doğru değil. Bu iş şans işi biraz. Toshibadan örnek vereyim bu marka laptopu 10 sene kullandım. 10 sene içerisinde 1 kere anakart tamiri gördü cihaz aşırı ısınıp kilitleniyordu. Tamir ettirdik derken kendi kendine mavi ekran hatası vermeye başladı. Baktım araştırdım derken cihaz bazı programlardan dolayı görev çakışması yaşıyormuş. Tespit edip düzelttim. Mavi ekran seyrekleşmeye başladı. Cihaz özelliklerini açtım bir baktım 2 gb ram var acaba doğru muydu toshiba web sitesinde bakınca 4 GB ram olduğunu tespit ettim. Benim diğer 2 GB rame ne olmuştu. Cihazın arkasını açtım ve gerçek gözümün önüne serildi. Daha önceki tamir ettirdiğim de adamlar belleği doğru yerine takmamışlar. Onuda kendim düzelttim. Ama mavi ekran hala çok seyrekte olsa devam ediyordu. Ve o kaçınılmaz sona doğru laptopu bir kere açtım tekrar kapattım sonra bir daha açamadım laptop ruhunu teslim etti. Sorunuda belliydi ekran kartı iflas etmişti.tamir olamayacağını öğrendim olsada 3 ay ömür biçilmişti yaptırmadım sonra kaldı masada

 4. Mahir dedi ki:

  Nette Hp laptop nasıl alınır mı araştırması yaparken , buraya geldik. Makale tadında güzel yazını baştan sona okudum.
  Grafikle işim olsaydı dikkate değer.
  Ama bu görüşüm sizi desteklemiyorum anlamına gelmez.
  Kolay gelsin.

 5. Muhammed Emin dedi ki:

  Tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Alıp almamak konusunda kararsızdım ancak artık almamam gerektiğine eminim.

 6. Hazar dedi ki:

  Hp Laptop i aynı sorundan (gizli ayıp) dolayı 2 kere garantiye yolladım sorunu çözdük deyip bana 2 kere yolladılar sonuç sorun çözülmedi 3. Seferinde Öveçler HP teknik servise internette açık yazmasına rağmen gittim ve ne gördüm pandemi nedeniyle kapalıyız sonra Vatan’a gidip verdim HP yi arayıp laptop  değiştirmelerini söyledim sonuç bana zulfiye ozmercan sizi arayacak dediler ve dönmediler. Sonra mesaj attılar laptop hazır diye HP yi aradım ve talebimin net olduğunu ve beni arayacağı söylenen zulfiye ozmercan a ben ulaştım o da ürünümü değiştireceklerini söylediler. Bana seçenek yolladılar ve birini seçtim ve sözleşmeyi imzalayıp yolladım. Hala gelmeyen laptop için HP i aradım bana kem kum ettiler sonra yasal surelerinin 30 gun oldugunu soyleyen bir mail cektim. ürününüz 7 haziranda gelecek demek icin beni aradi ben sözleşmeyi 12 şubatta imzaladım. Beni 6 ay bekletmek istiyor serviste de zaten 3 aydır duruyor HP ye yasal hakları 1 ay bunu onlara belirttim zulfiye ozmercan ise ses tonunu yükseltip sürekli lafımı kesti ona anayasa da 1 ay boyunca yollamak zorunda olduklarını belirttim. Avukatların olduklarını söyledi (bayağı tehdit etti) bende görüşmeyi bende kayıt altına alıyorum dedim sonra sesi yumuşadı. Lafımı kesmeyi bıraktı yaklaşık 3 aydir boyunca laptop onlarda kaldı 3 kere servise git gel benzin parası hem de internette dukkan acik yazip dukkan kapatan bir yer icin sonra kendisine durumu izah eden bir mail cektim mail cekince ne davada ne de hp ye karsi taleplerimin yerine getirilmedigini soyleyemezler ve sikayetvar a sikayet yazdim şikayetim yayınladıktan sonra HP beni aradı benim peşinde koşturduğum HP i red ettim zulfiye özmercan bana size ulaşamıyoruz diye mail attı lütfen bize donun sonunda saygılarımızla diye yazmış tabi canim sesini yükseltip bağırırken lafımı keserken beni bizim de avukatlarımız var diye tehdit ederkenki saygılarımla yazacak onuru da gostermedi sonra kendini seda diye tanitan HP iden bir zat zulfiye özmercan i hiç aratmayan bir bicimde beni özel numaradan aradı 216 636 90 43 bundan aradı HP inin gorusmelerinde telefon gorusmesi otomatik kaydediliyor konu budur mahkemede sanki telefon kayıtlarını isteyemez misim gibi beni özel numaradan aradı neler yaptı çok bilmişlik ne laflarımı kesmesi 10dk var diyor konuşması ne de yüzüme kapatması 3 kere bir yanlışlık olmuştur deyip aradım bana cevap vermemesi attığım mesajlara cevap vermemesi ama yaptiklari alenen suctu 5 Mart 2021 saat 9.50 de beni 0216 636 90 43 numaralı muhtemelen adi Gözde olan bir zat aradı numaraya dikkat edin bu numara özel no hatta İstanbul Anadolu yakasına kayıtlı bu kadın HP elemanı olduğunu söyledi HP le aramda gecen sorunları son derece iyi biliyordu aynı zamanda adimi soyadı mda tabii ki numaramı da sürekli lafımı kesti konuşmak için 10dk var deme terbiyesizliğinde bile bulundu ve ukalalık yapıp telefonu yüzüme kapattı belki yanlışlık olmuştur diye kendisini 3 kez aradım sonuç cevap yok mesaj çektim cevap yok zulfiye özmercan a bana onun beni HP üzerinden temsil ettiği kurum üzerinden aramasını mail yoluyla telefon yoluyla belirttim zulfiye özmercan bana ben kendisine iletirim dedi ama kendisi sizi arayıp aramamak onun kararı dedi (telefon görüşmesinin kaydettiğimi belirtince kibar davranıyor) simdi benim adim soyadım ve numaram bu zat a kim tarafından paylaşıldı benimle ilgilenmek için atanan kisi zulfiye özmercan di bilgilerimi ve HP yle yaşadığım diyalogu bilen odur ve eğer o veya herhangi biri paylaştıysa su sucu işlemiş bulunmaktadır:Kişisel verileri hukuka aykırı olarak verme, yayma veya ele geçirme suçunun cezası 2 yıldan 4 yıla kadar hapis cezasıdır (TCK md. 136). Kişisel verileri hukuka aykırı olarak verme, yayma veya ele geçirme suçunun; Kamu görevlisi (memur vb…) tarafından ve görevinin verdiği yetki kötüye kullanılmak suretiyle, Belli bir meslek ve sanatın sağladığı kolaylıktan yararlanmak suretiyle işlenmesi halinde, TCK Md. 136 gereği hükmedilecek hapis cezası 1/2 oranında arttırılır (TCK md. 137). Yani bu halde; suçun cezası, 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezasıdır. Ve benim bilgilerimi benden izinsiz alan zat ise beni HP üzerinden değil özel numaradan arayan ve adimi soyadımı HP yle yaşadığım sorunları ve numaramı benden izinsiz bilen su sucu işlemiş bulunmaktadır: TCK Md. 136’da yer alan kişisel verilerin hukuka aykırı ele geçirilmesi, yayılması veya başkasına verilmesi suçu; hayatın özel alanına ilişkin değerleri koruyan özel norm niteliğinde bir suç olduğundan,  Kişisel verilerin ele geçirilmesi suçudur. HP ALMADAN ÖNCE İYİ DÜSÜNÜN!!!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir